Slide Ürünler Tarifler Keşfedin Bize Ulaşın navigate_next navigate_next navigate_next navigate_next X

Hindistan Cevizi

Muhtemelen market raflarında beyaz kurutulmuş hindistan cevizi içeren paketler görmüşsünüzdür, ancak bir tatlı üzerine serpilmek dışında, başka ne için kullanıldığını veya gerçekte ne anlama geldiğini biliyor musunuz?

 

Hindistan cevizi lezzetli  tropikal bir meyvedir ve benzersiz besin içeriğinin yanı sıra inanılmaz ve çok yönlü tadı ve dokusu vardır.

 

Tarihçe:Hindistan’dan yaklaşık 2000 yıl önce Doğu Afrika’ya hindistan cevizi taşıyan denizci Arap tüccarlardı.Bu denizciler , hindistan cevizi lifi ile birbirine tutturulmuş küçük, çevik yelkenliler ve hindistan cevizi ağacından tekneleriyle iş yapan yerel Hintli meslektaşlarıyla ticaret yaparken hindistan cevizi ile karşılaştılar. Hindistan cevizini önce trans-Asya İpek Yolları boyunca Avrupalılara tanıttılar.

 

Bunların arasında, 13. yüzyılda Mısır’da bu ağaçla karşılaşan ve meyvesine “Firavun cevizi” adını veren Venedikli maceracı Marco Polo da vardı.

Kaliteli bir rendelenmiş Hindistan Cevizi beyaz renkli olmalı, sarı lekeler, siyah noktalar ve diğer renk değişimlerinden makul ölçüde arındırılmış olmalıdır. Tatlı hindistan cevizi aromasına, kokusuz hindistan cevizinin hafif karakteristiğine ve eşit parçacık boyutu dağılımına sahip olmalıdır


 

Kullanımı;Rendelenmiş hindistan cevizi esas olarak şekerleme ve fırıncılık ürünlerinde, çikolata ve şekerlemeler için dolgu malzemesi olarak, kekler ve hamur işleri için, süslemeler veya bisküvi, kurabiyeler için bir bileşen olarak kullanılır.Gerek doku oluşturmak gerekse süsleme için veya da kaplama için ideal, dengeli ve yumuşak lezzetler sunar.


 

Çukurova Baharatları olarak dünyanın dört bir yanındaki uzman üretici ve ithalatçılardan temin eden ettiğimiz Rendelenmiş Hindistan Cevizi kalitesi her zaman en yüksek mutfak standardındayken, fiyatı, Türkiye’nin en düşük fiyatlardandır.


Saklama Koşulları:Rendelenmiş hindistan cevizini kapalı bir kapta, serin ve kuru bir yerde iki yıla kadar saklayabilirsiniz.


 

Sağlık:Hindistan cevizinde bulunan ve diğer birçok gıdada yaygın olarak bulunmayan birkaç mineral vardır.Bu önemli mineraller, içerisindeki antioksidanlar ve zengin demir içeriğiyle birlikte kullanıldığında, çok sayıda sağlık yararı sağladığı kanıtlanmış harika bir besin karışımı oluşturur.


Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Print
error: Alert: Content is protected !!