Slide Ürünler Tarifler Keşfedin Bize Ulaşın navigate_next navigate_next navigate_next navigate_next X

Köri

Köri hayranıysanız, “köri” teriminin çok çeşitli yiyecekleri ifade ettiğini fark etmiş olabilirsiniz. Çok kafa karıştırıcı olabilir.

Köri yaprakları var. Sonra ünlü baharat köri var. Ve sonra köri, bir tür haşlanmış yemeğin genel adıdır.

Aslında ticari olarak hazırlanmış bir baharat karışımı olan köri tozu, şaşırtıcı olarak Hindistan’dan değil, büyük ölçüde 18. yüzyıla dayanan bir Batı eseridir.Köri tozu, 1700’lerin sonlarında İngilizler tarafından icat edildi. Çok yönlü baharat karışımı, Hindistan’daki tatlara dayanmaktadır. Parlak tonu ve tuzlu-tatlı tadı ile bilinir.

Köri tozu (Baharatı) çorbalar, soslar ve güveçler gibi sıvı uygulamalarda sıklıkla kullanılan bir baharat karışımıdır. Ayrıca sebzelerin üzerine serpilebilir veya etleri baharatlamak için kullanılabilir.

 
 
Mutfakta Kullanımı:
Yemeklerinizde köri tozu kullanmak için, yavaş pişen yemekleri seçin. Köri tozu genellikle çorbalar, soslar ve tavuklu yemeklerde sıklıklakullanılır ve köri yemeğiniz için size sonsuz seçenekler sunar.
 

En iyi sonuçlar için köri tozunu bir sıvıya karıştırın. Bu, köri tozunun yemeğe tamamen emilmesine yardımcı olarak en zengin tadı sağlar. Yoğurt, et suyu ve hatta su gibi sıvıları içeren tariflerde kullanın, köri tozunu ölçün ve sıvının içine serpin.

  • Özellikle turşular, çorbalar ve soslar için harikadır.

Ana lezzet olarak köri tozuna güvenmekten kaçının. Köri tozunu ana baharatınız olarak ya da özellikle tek baharatınız olarak kullanırsanız, yemeğinizin tadı sizi biraz hayal kırıklığına uğratabilir. Köri tozu, diğer lezzetli baharatlar ve yiyeceklerle karıştırıldığında en iyi sonucu verir, böylece ana lezzet değildir.

  • Genellikle köri tozu ile kullanılan diğer baharatlar arasında zencefil, kişniş, kimyon ve ezilmiş pul biber bulunur.
Klasik bir köri baharatı içeren yemek için körili tavuk pişirin Bu, köri tozu kullanan en popüler yemeklerden biridir. Tavuğu eklemeden önce büyük bir tencerede soğan, sarımsak, domates ve köri tozu gibi malzemeleri karıştırın.Biraz su eklediğinizde, tavuk baharatları emdikçe daha sulu hale gelecektir.

En iyi köri tozu markasının ne olduğunu merak ettiyseniz, başka yere bakmanıza gerek yok! Çukurova Köri daha az tuz ve zerdeçal içeriğine ve zengin lezzet notalarına sahiptir.Hindistan’dan ithal edilen ticari köri tozunu alır, yeni öğütülmüş baharatlar, soğan ve sarımsakla destekler ve paketleriz.

Ekonomi; Çukurova Baharatları olarak Bursa bölgesinden temin ettiğimiz Tatlı Toz Biberin kalitesi her zaman en yüksek mutfak standardındayken, fiyatı, Türkiye’nin en düşük fiyatlarındandır.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Print
error: Alert: Content is protected !!